Tim
Tim  
Rodina Náboženství Jídlo Jazyk Kamarádi Koníčky Plány Trable
 Asi největší rozdíl je v tom, kdy jíme. U nás se jí v poledne jen malý lunch – nějaký chleba a zelenina a pak se večer vaří. Takže když jdu ve škole na oběd, tak pak nemám chuť večer, a když nejdu ve škole, tak si ostatní myslej, že ze sebe dělám něco extra. Takže mám pořád buď hlad, nebo jsem přecpaný.

Jo a taky jsem vegetarián, to už je teď ale docela O.K., v městě se dá koupit i slušné vegetariánské jídlo. Když ale jedu někam s kámošema nebo se školou, tak ty kuchařky říkají – „Vždyť to je taky vegetariánský, maso tam není, jen vývar“. Jak jim mám vysvětlit, že se mi z toho zvedá žaludek?

Doma ale jíme úplně normálně, vlastně vaříme úplně všechno. A nějaká holandská specialita? V zimě je to třeba stamppot – to je bramborová kaše se zelím nebo s takovým zvláštním salátem boerenkool, který vozíme z Holandska, a k tomu klobása, kterou já ale samozřejmě nejím. A v holandštině o všem říkáme, že to je lekker – jako že hodně dobrý. V češtině to ale říct nejde, protože to je víc než dobrý, to je prostě lekker.

  Přejít na mapu
 
 
 
See this page in English