Olga
Olga  
Rodina Náboženství Jídlo Jazyk Kamarádi Koníčky Plány Trable
 Moje rodina pochází z Ukrajiny ze zakarpatské oblasti a můj otec přijel do ČR v roce1996 hlavně za prací. Na Ukrajině vystudoval vysokou školu a je inženýr ekonomie, ale tady pracuje jako dělník na stavbách, protože si nemůže najít pořádnou práci. Já a moje maminka jsme sem za ním přijeli až v roce 1998 a teď máme povolení k dlouhodobému pobytu.
Teď čekáme, jestli nám dají povolení k trvalému pobytu. Moje maminka pak může začít pracovat v nemocnici jako zdravotní sestra.

 
Jelena
Já sem věděla něco o životě v České republice už dřív, protože několik mých přátel sem jelo pracovat stejně jako můj manžel. Na začátku to bylo těžký, hodně se nám stýskalo, a když jsme sem přijeli, tak přišly další potíže. Nemohla jsem najít dlouho práci, tak jsem uklízela a pak pomáhala v jednom bistru, nechtěli mě ale zaměstnat legálně a často mi ani za práci nezaplatili. Protože jsem neměla žádný papír, nemohla jsem nic dělat. Musím teď čekat, až nám vyřídí žádost o trvalý pobyt. Jinak bych potřebovala povolení. Až budeme mít trvalý pobyt, můžu prostě pracovat a bude to. To by mě moc bavilo, i když za to tady nebude moc peněz. Aspoň bych dělala, co chci. Jenom ještě můj manžel by si mohl najít pořádnou práci, ale jinak jsme tady rádi.
  Přejít na mapu
 
 
 
See this page in English