Jozo
Jozo  
Rodina Náboženství Jídlo Jazyk Kamarádi Koníčky Plány Trable
 Nemám žádné sourozence – teda zatim. Máma, táta i já jsme se všichni narodili na Slovensku. Tam jsem taky prožil větší část svého života. Bydleli jsme v Popradě – městečku pod Vysokýma Tatrama. Ty hory mi strašně chybí, protože tady v okolí žádný tak vysoký nejsou. Chodíval jsem tam vždycky o víkendu a někdy i po škole. Je tam skvěle čistý vzduch a hlavně úžasná příroda a klid.

Táta pracuje pro firmu, která dělá podlahový krytiny. Asi před šesti lety dostal dobrou nabídku na práci v Čechách a jak říká: „Dobrá ponuka môže prísť len raz za život a hlavne sa neodmieta [Dobrá nabídka může přijít pouze jednou za život a hlavně se neodmítá]. Po roce jsme se za ním s mámou přestěhovali. Dneska je už obchodním manažerem. Mamča chvíli byla doma a pak si tu našla podobnou práci jako na Slovensku – pracuje jako zdravotní sestra.

 
Babička
Dobrý deň, som Jožova babička. Narodila som sa v Markušovciach - malej dedinke pri Spišskej Novej Vsi. Žijem tu dodnes. Som veľmi rada, že rodine môjho syna sa v Čechách darí. V Poprade to síce nie je zlé, ale myslím si, že v Čechách sa môžu mať lepšie - rozhodne lepšie ako tu v Markušovciach. Ťažko sa tu dá zohnať práca a je tu hrozne veľa cigánov.

Kdybyste náhodou babičce nerozuměli, klikněte sem!

  Přejít na mapu
 
 
 
See this page in English