Andrea
Andrea  
Rodina Náboženství Jídlo Jazyk Kamarádi Koníčky Plány Trable
 Díky tomu, že žijeme mezi bílýma, nemáme až tak velký problémy. Když jsme se sem ale přistěhovali, trvalo docela dlouho, než si na nás všichni zvykli. Asi čekali, že když jsme Romové, bude u nás hluk a nepořádek nebo nevím co! sad

Ale teď už tady mám spoustu známých a naši taky, nesetkala jsem se s tím, že by někdo něco říkal nebo si na nás stěžoval.

Občas se ale bojím na diskotékách a domů bych sama třeba nikdy nešla. Už se mi několikrát stalo, že když jsem se vracela s kamarádama, tak na nás pořvávali nějaký skinheadi a chtěli se prát. Hrozně jsem se bála a doma jsem se pak bezmocností nad tou situací rozbrečela. Nechápu, proč jenom kvůli tomu, že vypadám jinak, si ty lidi můžou dovolit říkat takový věci! Člověk často slyší o Romech, jak se někde s někým poprali a podobně, ale nikdo nikdy neřekne, že často je to jen sebeobrana nebo reakce na nějakou urážku. Nikdo neví, jaký to je být pořád středem pozornosti. Pořád se na tebe každý dívá ať děláš co chceš, pozorují tě a chytají si kabelky.

Mezi Romy jsou samozřejmě zloději, ale to jsou i mezi bílýma!!!

  Přejít na mapu
 
 
 
See this page in English